Wczytuję dane...
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Mydła z Aleppo

Mydła z Aleppo

Mydła z Aleppo od dawna doceniane są za swoje skuteczne działanie. Wspomniane mydła wyróżniają się naturalnym, bardzo krótkim składem, powstają zgodnie z opracowaną wieki temu recepturą, a proces ich dojrzewania trwa od 9 do nawet 24 miesięcy. Na uwagę zasługuje również intrygujący, ciekawy wygląd mydeł oraz specyficzny zapach lauru. 

Naturalne mydła z Aleppo 

Jak już wspomnieliśmy powyżej, mydła z Aleppo wyróżniają się krótkim, naturalnym składem ‒ zawierają wyłącznie olej laurowy, oliwę z oliwek i słoną wodę morską. 

Olej laurowy działa jak naturalny antybiotyk, im jest go więcej w składzie, tym silniejsze właściwości łagodzące, antybakteryjne i nawilżające będzie miało mydło.

Oliwa z oliwek wyróżnia się natomiast dużą zawartością witaminy E, nawilża i natłuszcza oraz opóźnia procesy starzenia. Mydło z większą ilością oliwy będzie doskonałym wyborem dla osób mających suchą skórę. 

Mydła oliwno-laurowe 

Naturalny skład sprawia, że mydła z Aleppo są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, w tym także dla alergików i osób z problemami natury dermatologicznej. Mydła o odpowiednio dobranym stężeniu wykorzystać można do mycia twarzy, (zarówno w przypadku cery tłustej, jak i suchej, mieszanej czy wrażliwej), ciała, włosów bądź do higieny intymnej. 

Mydła z Aleppo - jakie stężenie wybrać? 

Proponujemy mydła oliwno-laurowe o różnym stężeniu ‒ 20%, 35%, 50%, 70%. W przypadku dzieci i niemowląt zalecane są mydła, których maksymalne stężenie wynosi 20 %. Wszystkim, którzy chcą wykorzystać mydło do mycia włosów, polecamy stężenie 50% lub 70 %. 

Ręcznie robione mydła z Aleppo ‒ kilka porad 

  • Osoby myjące włosy mydłem, powinny mieć na uwadze kwestię zakwaszenia i po spłukaniu pozostałości mydła, nałożyć na włosy odżywkę ‒ dzięki temu nie będą one sztywne i matowe. 
  • Po umyciu twarzy mydłem, należy użyć toniku bądź hydrolatu.  Mydło zmienia pH skóry. 
  • Mydło najlepiej przechowywać na mydelniczce z ociekaczem, dzięki temu po każdym użyciu nadmiar wody będzie odciekał.