Wczytuję dane...

Olśniewający uśmiech na czas Karnawału!

Jednym z nich jest ajurweda, czyli tradycyjny hinduski system leczniczy, oparty na roślinnych, naturalnych ekstraktach i olejach, uznawany za idealne połączenie zdrowia i równowagi organizmu.

Z dalekich Indii

Nazwa wywodzi się od dwóch sanskryckich słów: ajur (życie) oraz veda (nauka) i oznacza naukę o życiu, często zwaną również „nauką o długowieczności”. Chociaż współczesny świat podchodzi do niej z rezerwą, ta starożytna hinduska doktryna stanowi źródło inspiracji dla wielu systemów medycyny alternatywnej i filozofii leczenia. Jej główna zasada głosi, że uzdrawiać ciało i duszę można nie tylko za pomocą farmaceutyków, lecz także dzięki naturalnym olejom, masażom czy wyciągom z roślin. Jak wykorzystać tę filozofię w domowej pielęgnacji?

The secret of Ayurveda

W Mydlarni u Franciszka wierzymy, że można dbać o siebie, wykorzystując tradycyjne metody i składniki oparte na dobrodziejskich siłach natury, dlatego staramy się tworzyć produkty polskiej marki Lorient bez sztucznych dodatków i nie używając szkodliwych wypełniaczy. Ajurweda to bliska nam filozofia, dlatego opracowaliśmy specjalną linię, dedykowaną właśnie tej gałęzi – The secret of Ayurveda”, czyli serię wybielających płukanek do ust o różnych smakach (mięta, granat z aktywnym węglem).

Zdrowe usta – zdrowe ciało

Według ajurwedy zdrowe ciało zaczyna się od usunięcia toksyn z jamy ustnej, wtedy następuje najlepsze oczyszczenie całego organizmu. Wybielające płukanki z serii „The secret of Ayurveda” polskiej marki Lorient to wyjątkowy skuteczny i delikatny sposób na rozjaśnienie zębów, likwidację osadu, odświeżenie oddechu i niwelowanie obrzęków. Pierwsze efekty zauważalne są już po kilku dniach stosowania i przy późniejszej odpowiedniej pielęgnacji pozostają na długo.

W czasach, kiedy maseczki ochronne stały się nieodłącznym elementem, mnóstwo osób zaczęło odczuwać różne dolegliwości w obrębie jamy ustnej, powstałe właśnie na skutek jej noszenia.  (tzw. z ang. mask mouth). Częstsze oddychanie przez usta, nie przez nos, powoduje większą suchość, co może sprzyjać zmianom flory bakteryjnej, a nawet prowadzić do chorób zębów lub dziąseł. Dlatego tak ważne jest noszenie czystych maseczek, wysokiej jakości oraz odpowiednia higiena.

W tym szczególnym okresie warto włączyć do codziennej pielęgnacji ajurwedyjską płukankę do ust polskiej marki Lorient. Nie tylko oczyszcza śluzówkę z toksyn i neutralizuje kwasy, lecz także delikatnie wybiela zęby i działa antybakteryjnie. To produkt skomponowany wyłącznie na bazie składników pochodzenia naturalnego, bezpieczny i łagodny. Jedno opakowanie zawiera 15 saszetek (każda o pojemności 8 ml). Wystarczy wycisnąć porcję i płukać nią usta przez 5 do 15 minut, najlepiej rano, na czczo, zaraz po przebudzeniu.

Produkty z linii „The secret of Ayurveda” Lorient to doskonałe rozwiązanie dla palaczy, amatorów mocnej kawy i herbaty, osób ze skłonnością do próchnicy i noszących aparat ortodontyczny oraz wszystkich z obniżoną odpornością (w tym również dzieci).  Mają przyjemny, odświeżający smak, redukują podrażnienia i nadwrażliwość dziąseł, a sama czynność płukania, metodycznie i regularnie wykonywana, łagodzi bóle napięciowe i uspokaja.

Po więcej naturalnych produktów i porad zajrzyjcie do sklepów stacjonarnych Mydlarni u Franciszka lub skontaktujcie się z naszymi konsultantami on-line – pomożemy dobrać odpowiednio dopasowaną pielęgnację.