Wczytuję dane...

Piękne dłonie w 60 sekund? Ekspresowy zabieg upiększający w czasach pandemii.

Jak dbać o skórę dłoni w reżimie sanitarnym?

Częste mycie rąk i używanie środków do dezynfekcji na bazie alkoholu to niezaprzeczalnie najlepszy sposób na pozbycie się wirusowych i bakteryjnych patogenów. Trzeba jednak pamiętać, że środki te naruszają również naszą dobrą florę bakteryjną. W skórze dłoni znajdują się głównie gruczoły potowe, gruczołów łojowych właściwie ona nie posiada. Oznacza to, że bardzo łatwo ją podrażnić. Sucha skóra jest zwykle pierwszym objawem naruszenia bariery ochronnej naskórka. W kolejnych etapach pojawia się zaczerwienienie, ból, szczypanie, świąd, pęknięcia, a w najgorszym przypadku dochodzi nawet do rozwoju zmian alergicznych. Aby warstwa ochronna mogła prawidłowo spełniać swoją funkcję i prawidłowo zapobiegać przenikaniu drobnoustrojów w głąb skóry, powinna być stale nawilżona. Jak tego uniknąć? Postaw na pielęgnację!

Po pierwsze - PIELĘGNACJA

Zatem każdorazowo po dezynfekcji, czy też po umyciu dłoni i ich dokładnym osuszeniu, wskazanym jest używanie kremu. Krem ten powinien wykazywać działanie kojące, nawilżające i regenerujące naskórek. Używać można różnych produktów: o konsystencji emulsji, kremów lub maseł. Ważne, aby wybrany przez nas preparat miał skład dopasowany do potrzeb naszej skóry. Stawiamy na kosmetyki o bogatszym składzie, które nie tylko nawilżą ale również odżywią i zregenerują skórę naszych dłoni. Warto zwrócić uwagę na zawartość witaminy A, E, masła shea czy olejów pielęgnacyjnych- czyli wszystko czego potrzebują przesuszone, szorstkie i podrażnione dłonie!

Po drugie – PEELING

Raz na kilka dni warto wykonać peeling. To właśnie on najsilniej wspomaga regenerację, ponieważ pozwala pozbyć się martwego naskórka, który dzień w dzień bardzo szybko gromadzi się przede wszystkim na wierzchu dłoni. Peeling do rąk odsłania nowy, młody naskórek i wspomaga pracę komórek, dzięki czemu proces regeneracji dłoni jest szybszy i przebiega intensywniej. Dzięki temu skóra dłoni jest miękka, elastyczna i miła w dotyku, a wszelkie przebarwienia i plamy pigmentacyjne bledną. Peeling do rąk pobudza krążenie krwi, poprawia koloryt skóry, ujędrnia ją i wygładza. Naturalne oleje i natłuszczające masła dodane do peelingu, nawilżają skórę dłoni, która w aktualnych warunkach często wysusza się i pęka. Po peelingu nie musisz smarować dłoni grubą warstwą kremu- pozwól, by zawarty w składzie peelingu olej sam powoli się wchłonął.

Peeling do dłoni ma jeszcze jedną zaletę: dzięki niemu znacznie lepiej i szybciej wchłaniają się substancje, odżywcze, które zaaplikujesz bezpośrednio po nim. Innymi słowy: peeling intensyfikuje działanie kremów do rąk i sprawia, że działają one lepiej i mocniej.

Jak wykonać peeling do rąk?

Nałóż odrobinę peelingu na zwilżoną skórę dłoni, masuj je przez kilka minut, a następnie spłucz peeling letnią wodą, osusz ręce i wmasuj w nie odpowiedni krem (regenerujący, kojący, nawilżający).

Po trzecie - REGENERACJA

Jeśli zależy Ci na intensywniejszej kuracji – po wykonanym peelingu możesz zastosować grubą warstwę kremu do rąk i nałożyć na nie bawełniane rękawiczki – najlepiej zrobić to przed snem i pozostawić krem na dłoniach przez całą noc. Rankiem skóra będzie aksamitnie gładka i nawilżona. Dobrą metodą domowej pielęgnacji jest też działanie prewencyjne- pozwoli uchronić skórę dłoni przed uszkodzeniami bariery ochronnej lub pozwoli spowolnić ich postępowanie.