Wczytuję dane...
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
22,00
Produkt dostępny!

Kup cały komplet !

Naturalne kosmetyki
Tarka do stóp
32,00
Opis produktu

Naturalny pumeks z lawy wulkanicznej.

Pumeks to wulkaniczna skała magmowa zbudowana z porowatego szkliwa wulkanicznego powstałego z silnie gazującej, pienistej lawy. Ma szklistą, drobnoziarnistą strukturę, najczęściej jasne kolory: brunatny, szary, niebieskawy. Skład chemiczny to kwarc, plagioklaz i biotyt.
Pumeks jest skałą, która wystygła tak szybko, że nie było czasu aby się skrystalizowała. Kiedy się utwardziła, para została nagle uwolniona, cała masa urosła jako piana, która nagle się skonsolidowała.

Pumeks wulkaniczny doskonale nadaje się do usuwania zrogowaciałego naskórka i odcisków. Nie wchodzi w reakcje z środkami stosowanymi do pielęgnacji ciała. Systematyczne stosowanie umożliwia utrzymanie higieny stóp.

Ważne jest, aby pumeks przynajmniej raz w miesiącu pozostawić na noc w kubku z soloną wodą , ponieważ ulega on zabrudzeniu, przez co następuje szybki rozwój bakterii.
Wykonany z czystych, naturalnych surowców nie powoduje żadnych uczuleń; jak wszystkie nasze produkty posiada niezbędne atesty . Wielkość doskonale dostosowana do dłoni: długość ok. 8-10 cm, szorstki o obłym kształcie.

Opinie (0)
średnia: 3.0  ocen: 3
Zaloguj się
Inni klienci wybrali również:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...