Wczytuję dane...
Opis produktu

Ekologiczne, peruwiańskie, nierafinowane masło kakaowe o przyjemnym zapachu czekolady.

Świeca do masaży wykonana w 100% z masła kakaowego.

Otrzymywane z orzechów drzewa kakaowego - kakaowca. Kakaowiec jest małym drzewem dorastającym do około 7 metrów. Kakaowce są bardzo delikatne, nie znoszą wahań temperatury, bezpośredniego nasłonecznienia, wiatru, nieregularnych opadów ani zbyt dużej wysokości. Idealna gleba powinna być odpowiednio osuszona i przepuszczalna. To ogranicza uprawy kakaowców do małych obszarów. Dlatego masło kakaowe zawsze było produktem stosunkowo rzadkim i tak cennym, że historycznie wymieniano je na służbę, bawełnę lub sól, aż wreszcie stało się jednostką płatniczą. Owoce kakaowca zawierają wiele nasion zanurzonych w soczystym miąższu, z których wytwarza się kakao oraz masło kakaowe. Dojrzałe owoce usypuje się w pryzmy, które ulegają wstępnej fermentacji. Następnie oddziela się nasiona, które są prażone i mielone, w wyniku czego otrzymywana jest gęsta masa, z której w procesie tłoczenia otrzymuje się masło kakaowe, a odtłuszczone wytłoczyny, poddane powtórnemu mieleniu, przybierają postać proszku– znanego nam kakao.

Masło kakaowe wykazuje całkowitą biozgodność ze skórą człowieka, co oznacza, że składniki w nim zawarte są dobrze tolerowane i łatwo się wchłaniają. Ma właściwości opóźniające proces starzenia się skóry, dzięki obecności naturalnych przeciwutleniaczy, które neutralizują działanie wolnych rodników. Stymuluje syntezę kolagenu w skórze. Uzupełnia niedobory witamin, potasu, magnezu, wapnia i żelaza. Doskonale nawilża i regeneruje skórę dzięki obecności kwasu oleinowego. Nadaje skórze piękny połysk i aksamitną gładkość.
Masło znacząco przyspiesza opalanie, a przy tym chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jest też naturalnym samoopalaczem - przy systematycznym stosowaniu poprawia koloryt skóry, pobudza na skórze melaninę.

Prawdziwe masło kakaowe ma bardzo twardą konsystencję. Dla ułatwienia użytkowania masło zostało przygotowane w pomysłowej formie świecy.

Kosmetyki LORIENT dostępne wyłącznie w sieci sklepów Mydlarnia u Franciszka.

Sposób użycia

Świecę zapal na około 10- 15 minut przed aplikacją. Po zdmuchnięciu płomienia można rozpocząć zabieg. Nie istnieje ryzyko poparzenia, gdyż max. temperatura, jaką osiągają składniki, to 23oC. Nakładaj przyjemny, ciepły olej na ciało, masuj do wchłonięcia.

Skład / Ingredients

Ingredients: theobroma cacao seed butter

Opakowanie

Pomysłowa puszka-świeca. Pojemność: 125 ml

Certyfikaty i nagrody

Inni klienci wybrali również:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...