Opis produktu

*Orzechy piorące*

5-6 połówek pokruszonych łupin wsyp do woreczka i wrzuć bezpośrednio do bębna z ubraniami. Pranie kolorowe i gotowanie w 30°C – 90°C.


Czy trzeba wyjmować orzechy w trakcie płukania prania?


*PRANIE RĘCZNE*

3-4 pokruszonych łupin trzymaj ok. 15 min w gorącej wodzie, następnie wodę schłódź do odpowiedniej temperatury i pierz jak przy zastosowaniu płynu do prania ręcznego.

Łupiny orzecha piorącego są pełnowartościowym, 100% biologicznym i bardzo delikatnym dla barwników środkiem piorącym, niezależnie od temperatury prania, jest stosowany do prania ręcznego, jak i w pralce. Dodatkowo jest on bardzo wydajny. Średnio możemy liczyć : 4-krotne użycie tych samych orzechów przy praniu w temperaturze do 30°, 2-krotne przy 40°, jedno–lub dwukrotne w 60° i 1-krotne w 90°.


Co możesz nimi prać?

Rzeczy białe i wielokolorowe 30°C-90°C. Nawet tak delikatne jak bawełna i jedwab.


Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych zmiękczaczy do tkanin. Nawet ręczniki frote stają się miękkie i puszyste. Jeśli bielizna jest mocno zaplamiona, możesz zaprać ją szarym mydłem marsylskim lub mydłem z Aleppo. To samo odnosi się do białych tkanin jak i bielizny niemowlęcej, która staje się bardzo miękka i delikatna. Przy mniejszych zabrudzeniach zalecane jest 1½ łyżki zwykłej sody spożywczej.


Kiedy orzechy tracą właściwości myjąco-piorące?

Orzechy piorące można używać, aż do momentu całkowitego wypłukania się saponiny. Jak to poznać? Orzechy zmieniają kolor na jaśniejszy, tracą pierwotny połysk i lepią się. Najlepiej potrzeć orzech mokrym palcem. Jeśli wciąż się pieni, znaczy, że nadal zawiera saponinę.Idealne dla alergików oraz dla osób z problemami skórnymi, takimi jak Neurodermitis, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry.
Osoby używające roztworu z orzechów do mycia rąk są zdumione jak bardzo zmieniła się skóra na ich dłoniach.


Nie musisz już dodawać środków zmiękczających, by twoja bielizna była świeża i miękka.

Nie jest to konieczne, jeśli chcesz, aby Twoje pranie stało się bardziej miękkie. Orzechy mogą pozostać w pralce do zakończenia cyklu prania. W trakcie płukania woda jest zimna i często odnawiana. W tej fazie wydziela się bardzo niewiele saponiny. Ta mała ilość pozwala właśnie na zmiękczenie prania. Należy zwrócić uwagę, czy woreczek z łupinami przemieszcza się swobodnie w bębnie. Dzieje się tak, jeśli pralka nie jest zbyt ciasno wypełniona, mniej więcej do ¾ pojemności. Naturalne saponiny nie rozpuszczają farb w tkaninach, więc można mieszać kolory nawet przy gotowaniu i nie grozi nam zafarbowanie. Jedynie piorąc z białymi rzeczami należny pamiętać, by dodać 1,5 łyżki sody oczyszczonej celem uzyskania śnieżnobiałej barwy rzeczy białych.

Orzechy mają charakterystyczny zapach, który po wysuszeniu ubrań jest niewyczuwalny.

Waga: 500g


***************************************************************************************************************************************************************************************************************

Zdjęcia oraz opisy są własnością firmy Mydlarnia u Franiczka. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody firmy Mydlarnia u Franciszka jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170

Do Twojego produktu polecamy również:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...