Wczytuję dane...
Opis produktu

Orzechy piorące

Orzechy o wysokiej zawartości saponin  -naturalnych substancji myjących. Świetnie sprawdzają się do użycia w pralce, do prania ręcznego, do produkcji domowego (delikatnego dla rąk) detergentu myjącego do podłóg, okien i innych powierzchni. Idealne dla alergików oraz dla osób z problemami skórnymi, takimi jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry. Polecane do mycia zwierząt domowych.

Łupiny orzecha piorącego są pełnowartościowym, 100% biologicznym i bardzo delikatnym dla barwników środkiem piorącym, niezależnie od temperatury prania, jest stosowany do prania ręcznego, jak i w pralce. Dodatkowo jest on bardzo wydajny. Średnio możemy liczyć : 4-krotne użycie tych samych orzechów przy praniu w temperaturze do 30°, 2-krotne przy 40°, jedno–lub dwukrotne w 60° i 1-krotne w 90°.

Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych zmiękczaczy do tkanin. Nawet ręczniki frote stają się miękkie i puszyste. Orzechy mogą pozostać w pralce do zakończenia cyklu prania. W trakcie płukania woda jest zimna i często odnawiana. W tej fazie wydziela się bardzo niewiele saponiny. Ta mała ilość pozwala właśnie na zmiękczenie prania. Należy zwrócić uwagę, czy woreczek z łupinami przemieszcza się swobodnie w bębnie. Dzieje się tak, jeśli pralka nie jest zbyt ciasno wypełniona, mniej więcej do ¾ pojemności.

Naturalne saponiny nie rozpuszczają barwników w tkaninach. Warto dodać 1,5 łyżki sody do prania białych ubrań. oczyszczonej. Jeśli bielizna jest mocno zaplamiona, możesz zaprać ją szarym mydłem marsylskim lub mydłem z Aleppo. 

Orzechy mają charakterystyczny zapach, który po wysuszeniu ubrań jest niewyczuwalny.

Ciekawe

Roztwór z orzechów piorących idealnie sprawdza się jako odstraszacz mszyc i mrówek, jest ekologiczny i przyjazny dla roślin.
Sposób użycia

W PRALCE

5-6 połówek pokruszonych łupin wsyp do woreczka i wrzuć bezpośrednio do bębna z ubraniami. Pranie kolorowe i gotowanie w 30°C – 90°C.

PRANIE RĘCZNE

3-4 pokruszonych łupin trzymaj ok. 15 min w gorącej wodzie, następnie dolej nieco zimnej wody i pierz jak przy zastosowaniu płynu do prania ręcznego.

Polecane do prania tkanin białych i kolorowych, w temperaturach 30°C-90°C, nawet tak delikatnych jak bawełna i jedwab.

Kiedy orzechy tracą właściwości myjąco-piorące?

Orzechy piorące można używać, aż do momentu całkowitego wypłukania się saponiny. Jak to poznać? Orzechy zmieniają kolor na jaśniejszy, tracą pierwotny połysk i lepią się. Najlepiej potrzeć orzech mokrym palcem. Jeśli wciąż się pieni, znaczy, że nadal zawiera saponinę.

Opakowanie

Waga: 500g

Do Twojego produktu polecamy również:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...