Wczytuję dane...
Opis produktu

pumeks wulkaniczny 


Pumeks to wulkaniczna skała magmowa zbudowana z porowatego szkliwa wulkanicznego powstałego z silnie gazującej, pienistej lawy. Ma szklistą, drobnoziarnistą strukturę, najczęściej jasne kolory: brunatny, szary, niebieskawy. Skład chemiczny to kwarc, plagioklaz i biotyt.
Pumeks jest skałą, która wystygła tak szybko, że nie było czasu aby się skrystalizowała. Kiedy się utwardziła, para została nagle uwolniona, cała masa urosła jako piana, która nagle się skonsolidowała.

Pumeks wulkaniczny doskonale nadaje się do usuwania zrogowaciałego naskórka i odcisków, jego jakość umożliwia usuwanie trudnych zabrudzeń. Nie wchodzi w reakcje z środkami stosowanymi do pielęgnacji ciała. Systematyczne stosowanie umożliwia utrzymanie higieny kończyn. Ważne jest, aby pumeks przynajmniej raz w miesiacu pozostawic na noc w kubku z soloną wodą , ponieważ ulega on zabrudzeniu, przez co następuje szybki rozwój bakterii.
Wykonany z czystych, naturalnych surowców nie powoduje żadnych uczuleń; jak wszystkie nasze produkty posiada niezbedne atesty . Wielkosc doskonale dostosowana do dłoni: długość ok. 8-10 cm, szorstki o obłym kształcie.

Inni klienci wybrali również:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...