Wczytuję dane...
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Hydrolaty, toniki

Hydrolaty, toniki

Odpowiednio oczyszczona skóra powinna zostać również przygotowana do kolejnych etapów pielęgnacji. Aby przystąpić do dalszych kroków, warto sięgnąć po sprawdzone i naturalne hydrolaty oraz toniki. Są to kosmetyki, które delikatnie łagodzą skórę, niwelują uczucie ściągnięcia, a także ją odżywiają. W naszej Mydlarni u Franciszka znajdziesz wysokojakościowe, naturalne hydrolaty i toniki renomowanej marki Lorient, które między innymi przywracają skórze fizjologiczne pH, łagodzą stany zapalne, chronią cerę przed niekorzystnym wpływem czynników środowiskowych. 

Nawilżanie i tonizowanie skóry

Jednym z ważniejszych etapów pielęgnacji skóry jest jej tonizowanie i normalizowanie, mimo to sporo osób pomija ten etap podczas porannego i wieczornego oczyszczania i nawilżania cery. Warto w tym celu sięgnąć po kosmetyki naturalne, bogate w wiele składników odżywczych, które zadbają o skórę twarzy i sprawią, że stanie się ona promienna i zrewitalizowana. Kosmetyki te zawierają, między innymi wiele minerałów, ekstrakty z roślin oraz owoców. Należy je nakładać na umytą twarz zarówno rano, jak i wieczorem. Hydrolaty można także stosować w ciągu dnia, aby nieco odświeży cerę.

Hydrolaty i toniki - czym się różnią?

Hydrolaty to naturalne półprodukty, czyste esencje roślinne nazywane wodami kwiatowymi lub ziołowymi. Powstają w procesie destylacji parą wodną kwiatów, liści lub innych części roślin. Mają dzięki temu różne właściwości. Przez długi czas hydrolaty były rzadko wykorzystywane, uważano je za esencje, będące wyłącznie efektem ubocznym powstawania olejków eterycznych. Dziś powszechnie stosuje się je w celach pielęgnacyjnych, zastępując nimi tradycyjny tonik lub też używając je jako jego uzupełnienie.

Półprodukty te składają się w większości z rozpuszczalnych w wodzie cząsteczek roślinnych oraz dodatku olejku eterycznego. Świetnie sprawdzają się w przypadku skór wrażliwych, ponieważ działają przeciwzapalnie i kojąco. Korzystnie wpływają także na gojenie się drobnych ran.

Toniki to natomiast płyny powstałe na bazie wody. Bogate są w zróżnicowane składniki, wspomagające pielęgnację skóry. Zawierają przede wszystkim glicerynę, która nawilża i pomaga pozbyć się uczucia ściągnięcia cery, a także działa kojąco. Ponadto, toniki są również połączeniem wielu ekstraktów z roślin z substancjami czynnymi, np. witaminami lub minerałami.

Produkty te świetnie odświeżają skórę, usuwają także niewielkie pozostałości zabrudzeń powstałe po pierwszym etapie oczyszczania. Zapewniają cerze nawilżenie, miękkość i wygładzenie. Tonik należy nałożyć na wacik i przetrzeć nim twarz tuż po dokładnym zmyciu makijażu i umyciu jej.

Zachęcamy serdecznie do składania zamówień w naszej Mydlarni u Franciszka.