Darmowa dostawa od 250,00 zł

SPA w domowej łazience

2022-05-15

Jak przygotować domowe SPA?

Krok po kroku relaks i pielęgnacja w zaciszu własnego domu

Atmosfera i wstęp

Domowe SPA to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które chcą odpocząć od codziennych problemów, zawodowych obowiązków i szybkiego życia. Zabiegi pielęgnacyjne pomogą zadbać nie tylko o właściwy komfort fizyczny, lecz także psychiczny. Zrelaksują, ukoją zmysły, wypieszczą ciało, dzięki czemu każda kobieta poczuje się piękna i odprężona.

Aby było to możliwe, należy zadbać o odpowiednią atmosferę. Warto zrezygnować z zapalonego światła na rzecz aromatycznych świec, np. o zapachu drzewa sandałowego, które wprowadzą błogi nastrój sprzyjający wypoczynkowi. Aby pogłębić uczucie odprężenia, w tle powinna lecieć subtelna muzyka. Zdecydować się można na gotowe playlisty dostępne w Internecie lub płytę z dźwiękami natury.

Możesz się również zdecydować na przekąski, takie jak gorzka czekolada czy ulubione owoce, które dodatkowo uprzyjemnią czas spędzony w łazience. Podczas korzystania z uroków zabiegów pielęgnacyjnych, warto wyciszyć telefon, by nie odciągał uwagi od relaksu. W końcu domowe SPA to wyjątkowy czas łączący pielęgnację ciała i duszy.

1. Kąpiel detoksykująca

Najważniejszym punktem domowego SPA jest kąpiel detoksykująca, która wprowadzi w błogi stan relaksu i odprężenia. Aby wzmocnić efekt, poleca się zastosowanie olejków eterycznych, które poza tym, że są naturalnymi substancjami zapachowymi, wykazują również działanie terapeutyczne. Możesz zdecydować się na Magnolię marki Lorient – balsamiczny, kwiatowy produkt, który uspokoi emocje, oczyści skórę, a także ją nawilży i uelastyczni.

Doskonałym rozwiązaniem jest także skorzystanie z naturalnej soli karnalitowej POWER OF MINERALS, która przyspiesza przemianę materii, poprawia cyrkulację krwi, usuwa zmęczenie, uspokaja, relaksuje, redukuje napięcie mięśni oraz odżywia.

Kosmetyki używane podczas kąpieli należy wybrać według uznania. Warto jednak zwracać uwagę na ich skład. Polecamy delikatne i naturalne kremy oraz żele, które są bogate w witaminy i oleje pielęgnacyjne, dzięki czemu pozostawiają gładką i miękką skórę, a także uczucie odprężenia, ukojenia i relaksu, np. żel z organicznym aloesem marki L’Erboristica czy La Maison pieniący krem do kąpieli z oślim mlekiem.

2. Peeling ciała

Po kąpieli z użyciem soli lub olejków eterycznych, należy zrobić peeling ciała, który nawilży i usunie martwy naskórek. Cukrowy peeling grecki intensywnie ujędrni, wspomoże walkę z cellulitem, a także zmniejszy widoczność rozstępów. Natomiast peeling POWER OF MINERALS na bazie soli i solanki z Morza Martwego poza tym, że wykazuje właściwości pielęgnacyjne, jest również produktem leczniczym.

3. Odżywcze balsamy

Po pozbyciu się obumarłego naskórka i zanieczyszczeń ze skóry, można zabrać się za odżywianie i regenerację ciała. Osusz dokładnie skórę, a następnie wklep balsam, mleczko lub krem. Polecamy balsam na bazie masła shea o zapachu zielonej herbaty, który doskonale nawilży i wygładzi skórę.

4. Pielęgnacja twarzy

Najpierw oczyść twarz, używając do tego ulubionego produktu – pianki do mycia, wody micelarnej czy mleczka do demakijażu. Do cery mieszanej lub z niedoskonałościami polecamy wodę micelarną na bazie wyciągu z moreli. Następnie nałóż na twarz, szyję i dekolt maseczkę: kojącą z witaminą C, ujędrniającą, liftingującą lub rewitalizującą. Nie zapomnij o toniku, serum i kremie, które dodatkowo nawilżą i wzmocnią skórę.

5. Pielęgnacja włosów

Warto również zadbać o włosy. Jeszcze przed kąpielą nałóż na długość wybrany olejek. Po umyciu włosów nanieś maskę – odczekaj kilka minut, a następnie spłucz letnią wodą. Końcówki włosów zabezpiecz olejkiem bądź serum, chroniąc je przed rozdwajaniem i zniszczeniem. Polecamy serum ROYAL RECIPE, które odżywia i odbudowuje uszkodzone włosy.

Prawdziwe opinie klientów
5 / 5.0 14 opinii
pixel