Wczytuję dane...
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Glinki

Glinki kosmetyczne

Glinki kosmetyczne – co warto o nich wiedzieć?

Wykorzystanie minerałów w kosmetyce jest znane od lat. Glinki kosmetyczne to nic innego jak uwodornione glinokrzemiany o postaci ilastych minerałów. Te naturalne substancje są niezastąpione w pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Glinki są bogate w minerały kluczowe do prawidłowego odżywiania skóry, dlatego polecamy stosowanie glinek w kuracjach oczyszczających lub w postaci maseczek. W naszym sklepie znajdziesz glinki czerwone, białe, szare i zielone, które nie tylko dostarczą skórze odpowiednich pierwiastków, ale również pomogą w wielu problemach skórnych. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

Glinki kosmetyczne – zalety

Glinki kosmetyczne takie jak glinka czerwona lub szara to niezastąpione źródło wielu mikro i makroelementów cennych nie tylko dla skóry, ale również dla całego organizmu. W glinkach kosmetycznych znajdują się takie pierwiastki jak: sód, cynk, żelazo potas i magnez. Glinki kosmetyczne są znane z właściwości absorpcyjnych. Ta właściwość pozwala im pochłaniać nadmiar sebum znajdującego się w skórze. Glinki reguluj poziom pH skóry oraz mają działanie antyseptyczne. Glinki kosmetyczne mają też jedną, niezwykle ważną właściwość przydatną w nowoczesnym, zurbanizowanym świecie. Potrafią przyciągać i wyciągać ze skóry metale ciężkie, zanieczyszczenia i toksyny. Ostatnią zaletą glinek, którą warto wymienić to ich właściwości hipoalergiczne. Glinki nie powodują alergii i nie uczulają.

Jaką glinkę kosmetyczną wybrać?

Warto wybrać glinki kosmetyczne, które są jak najbardziej naturalne. Nie powinny zawierać substancji zapachowych, substancji chemicznych, antyzbrylaczy i emulgatorów. Tego rodzaju dodatki znacząco obniżają skuteczność glinek. Dobrej jakości glinki powinny zawierać dużą ilość substancji aktywnej – powyżej 95 proc. Wybierając glinkę kosmetyczną, zwróć uwagę na jej kolor. Każdy charakteryzuje się nieco innymi właściwościami i ma inne zadania.

Kolor glinki kosmetycznej – jaki jest najlepszy?

Kolor glinki zależy przede wszystkim od zawartych w niej minerałów i pierwiastków. Glinka czerwona jest bogata w żelazo. To świetny rodzaj glinki do peelingu. Sprawia, że przy regularnym stosowaniu cera jest odświeżona i oczyszczona. Glinka biała to najbardziej delikatny rodzaj glinki. Przy regularnym stosowaniu sprawia, że skóra jest gładka i odżywiona. Glinka zielona zawdzięcza swój kolor jonom żelaza dwuwartościowego. Ma świetne działanie absorpcyjne i antybakteryjne. Regularne stosowanie pozwala pozbyć się toksyn z organizmu. Glinka szara oczyszcza, dezynfekuje oraz uszczelnia naczynia krwionośne.